Zespół Szkół
im. Mikołaja Kopernika

ul. Racławicka 2
66-620 Gubin
tel./fax 068 455 81 46

e-mail: jjedynkagubin@poczta.fm
Historia Dokumenty Terminy zebrań Pedagog SP nr 1 Osiągnięcia Terapia logopedyczna
Rekrutacja Plan lekcji Terminy rad pedagogicznych Pedagog gimnazjum Projekty Gabinet terapeutyczny
Aktualności
Wystawa choinek 17 grudnia 2013r.

Choinka
Tradycja bożonarodzeniowego drzewka pochodzi z terytorium Niemiec z około 700 roku n.e., symbolizować ono miało biblijne drzewo życia. Choinka w obecnej formie przyjęła się w Polsce dopiero pod koniec XVIII w. Dawniej dekorowano wigilijne drzewko jabłkami (symbole zdrowia), orzechami, szyszkami, suszonymi owocami i kolorowymi ozdobami z papieru i słomek. Dziś przyozdabiamy choinkę kolorowymi bombkami o różnych kształtach, błyszczącymi łańcuchami i elektrycznymi lampkami. Gwiazda zdobiąca czubek drzewka to pamiątka po Gwieździe Betlejemskiej. Świeczki mają ogrzewać odwiedzające nas w tym czasie duchy przodków. Łańcuchy przypominają węża-kusiciela.
W oddziale przedszkolnym odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Mamo, tato zróbmy razem choinkę bożonarodzeniową”. Choinki zostały wykonane różnymi technikami. Jury miało duży problem z przydzieleniem trzech pierwszych miejsc. Po naradzie postanowiło przyznać „Super Wyróżnienia” i „Podziękowania” za udział w konkursie.

Wyróżnione osoby:
Jessica Bortnowska, Oskar Błaszko, Martyna Zembrowska, Krystian Podymski, Oliwia Grzegorek, Damian Biłeńki, Joanna Jędrzejczyk, Nikodem Dembowski.

Wszystkim gratulujemy wspaniałych pomysłów i wzięcia udziału w konkursie.
Biblioteka
Pielęgniarka
Świetlica sp
Świetlica gimnazjum
Samorząd Szkolny
Uroczystości szkolne
Zajęcia pozalekcyjne
Konkursy i zawody
Podręczniki
Klasa bez wagarów
Najlepiej czytająca klasa
SKO
Sport
Galeria sp
Galeria gimnazjum
1% podatku dla szkoły