Zespół Szkół
im. Mikołaja Kopernika

ul. Racławicka 2
66-620 Gubin
tel./fax 068 455 81 46

e-mail: jjedynkagubin@poczta.fm
Historia Dokumenty Terminy zebrań Pedagog SP nr 1 Osiągnięcia Terapia logopedyczna
Rekrutacja Plan lekcji Terminy rad pedagogicznych Pedagog gimnazjum Projekty Gabinet terapeutyczny
Aktualności
Sprawozdanie z wycieczki edukacyjnej zorganizowanej
z okazji Światowego Dnia Zdrowia 7 kwietnia 2014r.


Co roku w kwietniu nasza szkoła podejmuje działania mające na celu zwrócenia uwagi na problemy ochrony zdrowia.

Tym razem 7 kwietnia została zorganizowana wycieczka do Dzikowa.  Tegorocznym tematem przewodnim  Dnia Zdrowia stały się choroby wektorowe.

Te przenoszone przez wektory czyli organizmy pasożytnicze choroby, dotykają  również ludzi w naszej strefie.  Do tych chorób przenoszonych przez drobnoustroje w naszym rejonie  zaliczamy: odkleszczowe zapalenie mózgu i boreliozę. To właśnie kleszcze bywają groźnymi pasożytami atakującymi w naszym kimacie.  Wycieczka do Dzikowa miała na celu zwrócenie uwagi uczniów na te ważne choroby, właśnie przed rozpoczynającym się sezonem wiosenno-letnim.   W wyjeździe wzięły udział dzieci i  ich rodzice  oraz nauczycielki z  klas nauczania zintegrowanego.

W sali prelekcyjnej Nadleśnictwa Gubin, pan leśniczy Andrzej Nowacki wyświetlił edukacyjne filmy. Po nich odbyła się prelekcja, w trakcie której dzieci dowiedziały się jak unikać zagrożenia ze strony kleszczy w lesie.

Po ciekawej i bardzo pouczającej pogadance, wystąpiła grupa  „wuefiaków”. Ta akrobatyczno - sportowa grupa prowadzona przez instruktorkę fitness Halinę Polańską,  wystąpiła przed publicznością   zgromadzoną w sali prelekcyjnej.

Następnie dzieci wraz z rodzicami przeszli ścieżką przyrodniczą z kijkami. Zakończeniem imprezy plenerowej było wspólne ognisko Mimo nieco kłopotliwej pogody, cała  impreza była bardzo udana. Dostarczyła dzieciom wiedzy o zagrożeniach ze strony pasożytów, a także stała się pięknym uhonorowaniem Dnia Zdrowia. W godzinach popołudniowych  z imprezy plenerowej skorzystały nauczycielki z Zespołu Szkół  im Mikołaja Kopernika. Popularyzatorka marszu z kijkami Halina Polańska cieszyła się z tak dużej frekwencji. Światowy Dzień Zdrowia w naszej szkole stał się niezwykle interesującą imprezą, integrującą całe środowisko.

 

Organizatorka: Halina Polańska


Biblioteka
Pielęgniarka
Świetlica sp
Świetlica gimnazjum
Samorząd Szkolny
Uroczystości szkolne
Zajęcia pozalekcyjne
Konkursy i zawody
Podręczniki
Klasa bez wagarów
Najlepiej czytająca klasa
SKO
Sport
Galeria sp
Galeria gimnazjum
1% podatku dla szkoły