Zespół Szkół
im. Mikołaja Kopernika

ul. Racławicka 2
66-620 Gubin
tel./fax 068 455 81 46

e-mail: jjedynkagubin@poczta.fm
Historia Dokumenty Terminy zebrań Pedagog SP nr 1 Osiągnięcia Terapia logopedyczna
Rekrutacja Plan lekcji Terminy rad pedagogicznych Pedagog gimnazjum Projekty Gabinet terapeutyczny
Aktualności
Z wizytą w schronisku dla zwierząt w Zielonej Górze.

W dniu 27 stycznia z grupą wolontariuszy z gimnazjum  „Pozytywnie zakręceni” odwiedziliśmy Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Zielonej Górze. Przekazaliśmy zebraną wcześniej w szkole karmę i inne akcesoria w ramach listopadowej akcji „Pomagamy zwierzętom w schroniskach”.  W schronisku zostaliśmy miło przyjęci i mieliśmy okazję „zwiedzić” je i zobaczyć, na czym polega praca wolontariuszy. Schronisko jest duże , przebywa tu obecnie ponad 270 zwierząt w tym ok. 40 kotów. Znajdują się tam kojce dla psów ( na każdym jest tabliczka z imieniem psa, zawierająca informacje o nim i jego diecie), wybieg ogrodzony wysokim płotem oraz kociarnia.  Widzieliśmy też kuchnię, gdzie przygotowywane są  posiłki dla zwierzaków, gabinet weterynarii, pokój dla szczeniaków. Dowiedzieliśmy się też, jak można zostać wolontariuszem oraz wszystko o adopcji zwierząt, w tym o adopcji wirtualnej. W pokoju wolontariuszy znajduje się tablica, na której zapisane są imiona wszystkich psiaków oraz daty ich spacerów. My też zabraliśmy na spacer do lasu psa Misiaka  i radosną suczkę Zandy,  które bardzo się z tego powodu cieszyły. 

Więcej o samym schronisku i o adopcjach zwierząt można się dowiedzieć ze strony Internetowej: http://schronisko.avx.pl/schronisko

Dziękujemy pracownikom schroniska za miłe przyjęcie a bezdomnym zwierzętom życzymy znalezienia bezpiecznych domów. Poniżej kilka zdjęć z wycieczki.
Biblioteka
Pielęgniarka
Świetlica sp
Świetlica gimnazjum
Samorząd Szkolny
Uroczystości szkolne
Zajęcia pozalekcyjne
Konkursy i zawody
Podręczniki
Rada Rodziców
Najlepiej czytająca klasa
SKO
Sport
Galeria sp
Galeria gimnazjum
1% podatku dla szkoły