Zespół Szkół
im. Mikołaja Kopernika

ul. Racławicka 2
66-620 Gubin
tel./fax 068 455 81 46

e-mail: jjedynkagubin@poczta.fm
Historia Dokumenty Terminy zebrań Pedagog SP nr 1 Osiągnięcia Terapia logopedyczna
Rekrutacja Plan lekcji Terminy rad pedagogicznych Pedagog gimnazjum Projekty Gabinet terapeutyczny
Aktualności
Projekt edukacyjny klas drugich
"Bo to jest nasza szkoła"

Dnia 15. 04. 2014r. młodzież klas drugich gimnazjum zaprezentowała efekty swojej pracy nad projektem pt. „Bo to jest nasza szkoła.” Celem projektu było promowanie naszej szkoły w środowisku lokalnym, dlatego na finałową imprezę zaproszono uczniów klas szóstych z zaprzyjaźnionych szkół. Nad logistyką i oprawą artystyczną całego przedsięwzięcia czuwali uczniowie z klasy IIC – pracowali pod kierunkiem wychowawczyni, pani Jolanty Sidor.
Na początku uroczystości wszyscy gimnazjaliści zaśpiewali „hymn” szkolny, pt. „Bo to jest nasza szkoła...”,uczennice z kl. IIC, które poprowadziły imprezę, opowiedziały szóstoklasistom o naszej placówce: jak pracujemy, jak realizujemy swoje marzenia i jak rozwijamy zainteresowania i talenty. Goście mogli obejrzeć nawet małą galerię prac plastycznych wykonanych przez młodzież naszej szkoły – minigalerię przygotowali uczniowie klasy IIB. Uczniowie przygotowali też pokaz mody szkolnej na przestrzeni kilkudziesięciu lat, chłopcy z tej samej klasy zaśpiewali hiphopową piosenkę. Nad prezentacją uczniów klasy IIB czuwała wychowawczyni, pani Marzanna Koźmińska.
Wielką furorę zrobili gimnazjaliści z klasy IIC, którzy zaprezentowali świetny skecz pt. „Calineczka” oraz przedstawienie „Szewczyk Dratewka”. Widzowie mieli dużo radości, lały się łzy... ze śmiechu. Zaproszeni goście obejrzeli też krótki film o życiu naszej szkoły, zrealizowany przez młodzież z klasy IIA – opiekunką tej części projektu była pani Danuta Jaśkiewicz.
Imprezę uświetnili: Patrycja i Marcin, którzy zaśpiewali piosenkę Natalii Szreder, Ola Cerajewska wykonała piosenkę pt. „Jestem”. Wszystkich zachwycił występ absolwenta naszej szkoły, Michała Fudymy, który dał niezwykły popis artystyczny i zręcznościowy z piłką. Po finałowej prezentacji uczniowie klas szóstych zostali zaproszeni na „Serdeczne warsztaty” przygotowane przez p. A. Maciąg i p. D. Siewruk. Na koniec czekała ich jeszcze jedna niespodzianka – pokaz akrobatyczny i miniaerobik. W sali gimnastycznej gości powitały młode akrobatki i ich opiekunka, pani H. Polańska.
Oczywiście, niezawodny jak zawsze, był pan Marek Markowski, który akompaniował podczas przedstawienia.
Impreza była super! Gratulacje.

Biblioteka
Pielęgniarka
Świetlica sp
Świetlica gimnazjum
Samorząd Szkolny
Uroczystości szkolne
Zajęcia pozalekcyjne
Konkursy i zawody
Podręczniki
Klasa bez wagarów
Najlepiej czytająca klasa
SKO
Sport
Galeria sp
Galeria gimnazjum
1% podatku dla szkoły