Zespół Szkół
im. Mikołaja Kopernika

ul. Racławicka 2
66-620 Gubin
tel./fax 068 455 81 46

e-mail: jjedynkagubin@poczta.fm
Historia Dokumenty Terminy zebrań Pedagog SP nr 1 Osiągnięcia Terapia logopedyczna
Rekrutacja Plan lekcji Terminy rad pedagogicznych Pedagog gimnazjum Projekty Gabinet terapeutyczny
Aktualności
Poetyckie potyczki z Tuwimem…

Dnia 28 listopada 2013r. nasza szkoła była gospodarzem międzyszkolnego turnieju „Zapraszamy do Tuwimowa”. Rok 2013, jak zapewne doskonale wiecie, został ustanowiony rokiem Juliana Tuwima. Z tej okazji nasza szkoła zorganizowała spotkanie dla uczniów gubińskich podstawówek. Miało ono na celu przede wszystkim doskonałą zabawę i integrację środowisk szkolnych, ale też przybliżenie sylwetki wspaniałego poety.Turniej rozpoczął się powitaniem gości i życzeniami dobrej zabawy ze strony pani dyrektor.

 

Wszystkie konkurencje odbywały się w oparciu o najbardziej znane utwory Tuwima. Tak więc uczestnicy odgrywali „Lokomotywę”, odgadywali nazwy ptaków z „Ptasiego radia”, rysowali portret „Murzynka Bambo”, wspólnie wyciągali „Rzepkę”, skakali na „Skakance”, Zabawy było co nie miara. Wszystkie zmagania sprawiły uczestnikom wiele radości i satysfakcji. Między konkurencjami uczniowie z naszej szkoły recytowali na scenie poetyckie komentarze do zadań.

 
 

Zwycięską okazała się być drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gubinie. Gratulujemy! Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili w naszej szkole. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały poczęstunek, a także pamiątkowe dyplomy i książeczki oczywiście z wierszami Juliana Tuwima. Całą imprezę przygotowały i dynamicznie prowadziły: pani Agnieszka Maciąg, pani Halina Polańska i pani Danuta Siewruk.
Biblioteka
Pielęgniarka
Świetlica sp
Świetlica gimnazjum
Samorząd Szkolny
Uroczystości szkolne
Zajęcia pozalekcyjne
Konkursy i zawody
Podręczniki
Klasa bez wagarów
Najlepiej czytająca klasa
SKO
Sport
Galeria sp
Galeria gimnazjum
1% podatku dla szkoły