Zespół Szkół
im. Mikołaja Kopernika

ul. Racławicka 2
66-620 Gubin
tel./fax 068 455 81 46

e-mail: jjedynkagubin@poczta.fm
Historia Dokumenty Terminy zebrań Pedagog SP nr 1 Osiągnięcia Terapia logopedyczna
Rekrutacja Plan lekcji Terminy rad pedagogicznych Pedagog gimnazjum Projekty Gabinet terapeutyczny
Aktualności
Z wizytą na komisariacie policji w Gubinie

W dniu 7 maja 2014 roku uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum panią pedagog odwiedzili gubiński komisariat policji. Celem wycieczki było przybliżenie sylwetki policjanta oraz środowiska jego pracy.
Na miejscu serdecznie przywitał nas starszy sierżant sztabowy Adrian Goszczycki. Dzięki uprzejmości pana Komendanta oraz pana Arkadiusza mogliśmy zapoznać się ze specyfiką pracy dyżurnego policji, obejrzeć m.in. pomieszczenia dla zatrzymanych, świetlicę oraz salę odpraw policjantów. Każdy z nas mógł zrobić test na obecność alkoholu, przymierzyć ubranie ochronne policjanta. Ciekawą atrakcją była możliwość sprawdzenia, jak działa tzw. „lustro weneckie” w sali okazań. Pan policjant pobrał od każdego uczestnika odcisk jego palca i pokazał nam w jaki sposób można taki odcisk ujawnić oraz zabezpieczyć. „Listę obecności” z odciskami palców przekazał gospodarzom klas na pamiątkę. Zadawaliśmy mnóstwo pytań, na które chętnie i profesjonalnie odpowiadał.
Na koniec wycieczki obejrzeliśmy dokładnie samochód policyjny - niektórzy chętnie przymierzyli się do roli kierowcy, jak i osób zatrzymywanych i przewożonych (J). Chcieliśmy również zobaczyć psa Borysa, ale on niestety, nie miał ochoty zobaczyć nas.
Dziękujemy za zaproszenie oraz miłe i pouczające spędzenie czasu.

Biblioteka
Pielęgniarka
Świetlica sp
Świetlica gimnazjum
Samorząd Szkolny
Uroczystości szkolne
Zajęcia pozalekcyjne
Konkursy i zawody
Podręczniki
Klasa bez wagarów
Najlepiej czytająca klasa
SKO
Sport
Galeria sp
Galeria gimnazjum
1% podatku dla szkoły