Zespół Szkół
im. Mikołaja Kopernika

ul. Racławicka 2
66-620 Gubin
tel./fax 068 455 81 46

e-mail: jjedynkagubin@poczta.fm
Historia Dokumenty Terminy zebrań Pedagog SP nr 1 Osiągnięcia Terapia logopedyczna
Rekrutacja Plan lekcji Terminy rad pedagogicznych Pedagog gimnazjum Projekty Gabinet terapeutyczny
Aktualności
Pobiegli na przełaj
w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Uczniak” w Szprotawie, był organizatorem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegach przełajowych. Impreza ta odbywa się pod patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W licznym gronie przełajowców znaleźli się także reprezentanci gubińskiego Ludowego Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Gubin oraz Gimnazjum nr 1.

Szprotawska impreza odbywała się w kilku kategoriach wiekowych. Najmłodsi uczestnicy, (urodzeni w 2001 roku i młodsi) rywalizowali na dystansie 1100 metrów (dziewczęta) i 1500 metrów (chłopcy). Wśród młodzików przygotowano cztery odcinki biegu, od 1500 do 3 tysięcy metrów. Rozegrano także bieg otwarty dla kobiet i mężczyzn.

Bardzo udany start zanotował Maciej Węglarz, który wystartował na dystansie 3000 metrów. W doborowym gronie biegnących, nasz zawodnik znalazł się w czołówce stawki, zajmując ostatecznie szóstą lokatę. Wśród Lubuszan był to trzeci rezultat, za co nasz zawodnik dodatkowo został nagrodzony przez organizatorów. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że uczeń Gimnazjum nr 1, rywalizował z zawodnikami o rok starszymi. LLKS Gubin reprezentowany był także przez Natalię Liczbińską, Natalię Niżyńską, Kacpra Jesiona, Weronikę Bajor, Adriannę Sikorską oraz Kamilę Lisiecką. Zebrane doświadczenie z pewnością procentować będzie w kolejnych startach młodych biegaczy.

   

Maciej Węglarz może uznać start w szprotawskiej imprezie, jako bardzo udany.

Przed nim jak i pozostałymi zawodnikami LLKS i Gimnazjum nr 1 Gubin  jeszcze sporo startów,

bowiem sezon dopiero się rozpoczyna.

Biblioteka
Pielęgniarka
Świetlica sp
Świetlica gimnazjum
Samorząd Szkolny
Uroczystości szkolne
Zajęcia pozalekcyjne
Konkursy i zawody
Podręczniki
Klasa bez wagarów
Najlepiej czytająca klasa
SKO
Sport
Galeria sp
Galeria gimnazjum
1% podatku dla szkoły