Zespół Szkół
im. Mikołaja Kopernika

ul. Racławicka 2
66-620 Gubin
tel./fax 068 455 81 46

e-mail: jjedynkagubin@poczta.fm
Historia Dokumenty Terminy zebrań Pedagog SP nr 1 Osiągnięcia Terapia logopedyczna
Rekrutacja Plan lekcji Terminy rad pedagogicznych Pedagog gimnazjum Projekty Gabinet terapeutyczny
Aktualności
Drugi  24- godzinny Maraton pływacki

W dniach 12-13 kwietnia 2014r. na miejskiej pływalni Międzyszkolny Klub Sportowy „Aquatic” zorganizował po raz drugi maraton pływacki. W zmaganiach mogli brać udział wszyscy chętni mieszkańcy Gubina. Razem w ciągu dwóch dni rywalizacji w zawodach wzięło udział 50 uczestników w wieku od 6 do 85 lat.

Każdy uczestnik musiał w ciągu 24 godzin zawodów przepłynąć jak najwięcej kilometrów. Można było przebywać w wodzie tak długo, jak się tylko chciało. Przerwy w pływaniu wykorzystywali zawodnicy na odpoczynek, uzupełnianie brakujących witamin, sen. Zapaleńcy potrafili pływać kilka godzin non stop.
Ponieważ basen był czynny tego dnia 24 godziny, można było pływać również w nocy, w pięknie podświetlonym basenie.

To zdjęcie zostało zrobione około północy.
Z naszej szkoły w zawodach uczestniczyli: pani Halina Polańska, Przemek Siwek z klasy IIa, Szymon Kowalski z klasy IIIa, Wojtek Cichosz z klasy VIa Szkoły podstawowej, oraz Kacper Jasion z klasy Ib i Szymon Spalle z klasy IIIb Gimnazjum.
A oto wyniki rywalizacji.
W kategorii - pań- z wynikiem 15000m – I miejsce zajęła pani Halina Polańska.
Na zdjęciu poniżej w towarzystwie innych uczestników zajmujących również I miejsce w swoich kategoriach wiekowych.
Szymon Spalle zajął III miejsce wśród gimnazjalistów z wynikiem 29000m.
Kacper Jasion dzielnie walczył, ale przepłynięte 21000m nie wystarczyły do zdobycia medalu. Kacper w tego typu zawodach wystartował po raz pierwszy.

Wśród uczniów klas IV-VI najlepszy został Wojtek Cichosz, który pokonał imponujący dystans 35000m!!! Zdystansował tym wszystkich swoich rywali, którzy nie mogli się nawet zbliżyć do jego wyniku. GRATULUJEMY

W rywalizacji chłopców klas I-III mieliśmy również dwóch reprezentantów. Przemek Siwek z klasy II przepłynął 8400m, które nie wystarczyły do zdobycia medalu, jak w roku ubiegłym. Lepszy okazał się Szymon Kowalski z klasy III, który zajął II miejsce z wynikiem chyba 11000m?????
A oto zdjęcie najlepszych zawodników w klasie Open. Wśród nich na III miejscu nasz zeszłoroczny absolwent Piotrek Pawlik, który choć się bardzo starał i wypływał ponad 30000m nie pokonał zwycięzcy, który przepłynął 45000m.
Zawody sędziowała młodzież, która na co dzień działa w Młodzieżowej Radzie Miasta. Wśród nich była Dagmara Lisiecka z klasy Ib.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Biblioteka
Pielęgniarka
Świetlica sp
Świetlica gimnazjum
Samorząd Szkolny
Uroczystości szkolne
Zajęcia pozalekcyjne
Konkursy i zawody
Podręczniki
Klasa bez wagarów
Najlepiej czytająca klasa
SKO
Sport
Galeria sp
Galeria gimnazjum
1% podatku dla szkoły