Zespół Szkół
im. Mikołaja Kopernika

ul. Racławicka 2
66-620 Gubin
tel./fax 068 455 81 46

e-mail: jjedynkagubin@poczta.fm
Historia Dokumenty Terminy zebrań Pedagog SP nr 1 Osiągnięcia Terapia logopedyczna
Rekrutacja Plan lekcji Terminy rad pedagogicznych Pedagog gimnazjum Projekty Gabinet terapeutyczny
Aktualności
„Lata dwudzieste, lata trzydzieste”
8 listopada 2013r
UROCZYSTA SESJA RADY MIEJSKIEJ


„123 lata zajęła nam Polakom, walka o odzyskanie niepodległości. I stało się – 10 listopada 1918r. wypuszczony z magdeburskiej twierdzy, przybyłem do Warszawy entuzjastycznie witany przez obywateli…”
– tymi słowami Mariusz z klasy IIIa rozpoczął uroczysty apel, jaki przygotowali uczniowie Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Został on zaprezentowany podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Gubińskim Domu Kultury.

„Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku zamknęło okres zaborów… Odzyskana dopiero co wolność stawiała przed Polakami ogromne wyzwania i możliwości. Społeczeństwo zaczęło żyć pełną piersią… Wkroczyliśmy w szalone lata dwudzieste, lata trzydzieste …”- te słowa wyrecytowane przez Wiktora z IIIa wprowadziły słuchaczy w klimat lat 20-tych, 30-tych, który postanowili przypomnieć uczniowie. Pokazaliśmy jak żyli ludzie po I wojnie światowej w Polsce, co ich bawiło, jak spędzali czas wolny, jak pracowali.  


 

Uczniowie a także szkolny zespół wokalny zaprezentowali zebranym w GDK gościom cały wachlarz możliwości. Wszyscy się przebrali zgodnie z duchem epoki. Dziewczyny pięknie umalowane, uczesane, chłopcy dżentelmeni, radiowcy. Pojawiły się gwiazdy estrady, filmu, poezji i teatru.

Całości dopełniały przepiękne dekoracje oraz obrazy przedstawiające gwiazdy lat międzywojennych – Polę Negri, Hankę Ordonównę, Eugeniusza Bodo, Marię Pawlikowską-Jasnorzewską i Juliana Tuwima wykonane przez uczniów naszej szkoły na zajęciach artystycznych.

Wraz z zespołem wokalnym śpiewaliśmy największe szlagiery tamtych lat  „ Miłość ci wszystko wybaczy”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Tylko we Lwowie”, „Ach jak przyjemnie”. Zatańczyliśmy „Charlestona”.
 

Wprowadziliśmy widzów w klimat okresu międzywojennego piosenką „ Lata 20-te, lata 30-te” a zakończyliśmy nasz występ współczesną piosenką, ale jakże adekwatną do dzisiejszej prezentacji „ To był świat w zupełnie starym stylu”. Naszym zamierzeniem było, aby widzowie podczas dzisiejszej uroczystości powrócili pamięcią do wydarzeń z minionych lat i mamy nadzieję, że udali się w „zaczarowany wspomnień świat”.

Scenariusz uroczystości napisała pani Danuta Siewruk.
Prezentację multimedialną przygotowała pani Adriana Chmielewska - Siwek.
Zespół wokalny poprowadziła pani Anna Dobek – Winkowska.
Dekoracje przygotowano pod kierunkiem pana Marka Markowskiego.
Całość ogarniała i trzymała w ryzach nasz reżyser pani Edyta Kantek.
Wystąpili uczniowie z klasy IIIa i Ic oraz szkolny zespół wokalny
Biblioteka
Pielęgniarka
Świetlica sp
Świetlica gimnazjum
Samorząd Szkolny
Uroczystości szkolne
Zajęcia pozalekcyjne
Konkursy i zawody
Podręczniki
Klasa bez wagarów
Najlepiej czytająca klasa
SKO
Sport
Galeria sp
Galeria gimnazjum
1% podatku dla szkoły