Zespół Szkół
im. Mikołaja Kopernika

ul. Racławicka 2
66-620 Gubin
tel./fax 068 455 81 46

e-mail: jjedynkagubin@poczta.fm
Historia Dokumenty Terminy zebrań Pedagog SP nr 1 Osiągnięcia Terapia logopedyczna
Rekrutacja Plan lekcji Terminy rad pedagogicznych Pedagog gimnazjum Projekty Gabinet terapeutyczny
Aktualności
"Dzień Jabłka" w oddziale przedszkolnym
25 października 2013r. w oddziale przedszkolnym został zorganizowany "Dzień Jabłka" oraz kiermasz przygotowany przez rodziców i wychowawcę dla uczniów naszej szkoły, na którym można było kupić wszystko to, co jest związane z jabłkiem.
Zaś w zerówce dzień ten nie tylko był dniem innym niż zwykle, ale dniem, o którym dzieci tak szybko nie zapomną i zostanie on w ich pamięci - dzień pełen niespodzianek. Wszystkie dzieci w tym dniu miały założoną opaskę jabłka na głowie. Najpierw zaśpiewały piosenkę o jabłku, na której wniosły kosz z jabłkami. Wysłuchały opowiadania i zobaczyły na ilustracjach etapy rozwoju jabłka, oglądały przetwory z jabłek, wymieniły potrawy, opisywały wygląd, zapach i smak jabłka. Była również okazja do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości.
Przedszkolaki wylepiły z bibuły czerwone jabłuszka, które zawiesiły na wspólnej przedszkolnej jabłoni. Uczyły sie przygotowania i smażenia racuszków z jabłkami. Odbyły się też konkursy np. wypicie soku przez metrową słomkę, kto pierwszy ugryzie jabłko bez pomocy rąk. Na zakończenie zajęć zjadły przygotowane przez siebie racuszki, a przez rodziców szarlotkę i kompot.
Taki "dzień tematyczny"
przeprowadzony inaczej zachęca
dzieci do sięgania po owoce
oraz promuje zdrowy styl życia.


Biblioteka
Pielęgniarka
Świetlica sp
Świetlica gimnazjum
Samorząd Szkolny
Uroczystości szkolne
Zajęcia pozalekcyjne
Konkursy i zawody
Podręczniki
Klasa bez wagarów
Najlepiej czytająca klasa
SKO
Sport
Galeria sp
Galeria gimnazjum
1% podatku dla szkoły