Zespół Szkół
im. Mikołaja Kopernika

ul. Racławicka 2
66-620 Gubin
tel./fax 068 455 81 46

e-mail: jjedynkagubin@poczta.fm
Historia Dokumenty Terminy zebrań Pedagog SP nr 1 Osiągnięcia Terapia logopedyczna
Rekrutacja Plan lekcji Terminy rad pedagogicznych Pedagog gimnazjum Projekty Gabinet terapeutyczny
Aktualności
Babski piknik

Swoje święto kobiety z naszej szkoły postanowiły spędzić na plenerowej imprezie integracyjnej.

Babski piknik miał miejsce 8 marca w Dzikowie. Uczestniczyły w nim Kobiety i kobietki, czyli nauczycielki, uczennice (oraz ich mamy, siostry, córki, ciocie) z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Gubinie.

Całość rozpoczęła się około godziny 9 przed ścieżką przyrodniczą w Dzikowie, tam współorganizatorka imprezy Halina Polańska zarządziła rozgrzewkę przed marszem.

Niektórym trudno było rozprostować kości po zimowym zastoju. Po ćwiczeniach rozciągających przy muzyce poszłyśmy z kijkami w las. Trzeba przyznać, że  ścieżka przyrodnicza  w Dzikowie po odnowie jest niesłychanie atrakcyjna.  Marsz z kijkami przez las był dla każdej niezwykłym przeżyciem.    Cała przyroda właśnie budziła się po zimowym śnie, świeże powietrze  wentylowało płuca. Uczestniczki marszu rozpierała energia i radość.

Po ukończeniu pierwszej pętli, na placu przy hali edukacyjnej rozpaliłyśmy ognisko i upiekłyśmy kiełbaski.

Posilone kobietki przystąpiły do zawodów na wesoło. Wyścigi w workach, rzut jajkiem na odległość czy biegi z balonami dostarczyły wiele radości.

Okazało się, że drużyna dojrzałych kobiet w niczym nie ustępowała młodszym. Wszystkie panie zostały też nagrodzone prezentami. Były to przepięknie zapakowane kobiece drobiazgi kosmetyczne. Postarały się o nie współorganizatorki : Dorota Ostrowska-Bednarz i Marzena  Świderska. 

Ponieważ słońce świeciło i zrobiło się bardzo ciepło większość pań postanowiła wyruszyć na ścieżkę jeszcze raz! Do domów wróciłyśmy szczęśliwe i zmęczone.

Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do tak udanego babskiego pikniku: Przedsiębiorstwu HOREX, Piekarni „Sikora”, a także Aptece Centrum w Gubinie i oczywiście Nadleśnictwu Gubin.


Biblioteka
Pielęgniarka
Świetlica sp
Świetlica gimnazjum
Samorząd Szkolny
Uroczystości szkolne
Zajęcia pozalekcyjne
Konkursy i zawody
Podręczniki
Klasa bez wagarów
Najlepiej czytająca klasa
SKO
Sport
Galeria sp
Galeria gimnazjum
1% podatku dla szkoły